Reference

Jak to vidí přímo děti?

„Žonglérské dílny byly super a určitě bych je chtěla zopakovat."

„ŽD byly dobré, strašně moc jsem si zahrál."

„ŽD byly úžasné a moc mě nadchly."

„ŽD byly super, hodně jsem se naučila a moc mě to bavilo."

„Bylo to báječné, nešlo mi to s tou jednokolkou, bylo to docela těžké, vypadalo to lehké, ale bylo to docela těžké."

„ŽD byly mega moc úžasné."

A co na to pedagogové?

V piatok 9. júna sme žiakom ZŠ a deťom MŠ v Hornej Porube objednali dodatočne darček k MDD - Žonglérske dielne. Priali sme si darček, ktorý by ich zaujal a zažili niečo nové, zaujímavé. Tešíme sa, že sa naše očakávania naplnili a ako bonus sme dostali aj krásne slnečné počasie. Žonglovali sme pod holým nebom, na detskom ihrisku, čo malo neopakovateľnú atmosféru aj vďaka úžasnému a profesionálnemu inštruktorovi, pánovi Jiřímu Sadilovi. Vyskúšali sme si celú radu, vrátane pedagógov, žongléskych kúskov z ponuky. Celý program sme zakončili krátkym vystúpením v cirkuse, kde deti predviedli svoje umenie. 

Napriek tomu, že deti sa pohybovali voľne a skúšali si vzájomne všetky pomôcky, boli veľmi disciplinované a z krátkych úvodných a priebežných ukážok lektora sa dokázali za krátky čas naučiť základy žonglovania.

Zo všetkého najviac oceňujeme profesionálby prístup a priparvenosť lektora, vďaka čomu sme prežili nezabudnuteľné dopoludnie a deti obdivovali, dokonca  sa im páčila aj  moravsko - česká výslovnosť lektora.

Jana Staňová, ZŠ s MŠ Horná Poruba, Slovensko

 

Ve čtvrtek 25. května přijal naše pozvání lektor žonglování pan Jiří Sadila, který se s námi podělil o své 15- leté zkušenosti v oblasti Social Circus activities – tzv. nový cirkus. Nejen že nám předvedl své žonglérské schopnosti, ale děti aktivně zapojil do akce a žonglování si mohly sami vyzkoušet. Naše školní hřiště bylo zaplaveno množstvím pomůcek – kruhy, míčky, šátky, talíři, diaboly, flowersticks, trubky. Udržení rovnováhy trénovaly na mini tříkolce, jednokole, skákací tyči a pedalu. Tento hodinový program dětem přinesl nejen radost, ale procvičily si i koordinaci pohybu, koncentraci a vytrvalost. Některé děti byly tak nadšené, že by své nově nabyté zkušenosti chtěly dále rozvíjet ve svém volném čase. Panu Sadilovi děkujeme za pestrý program a budeme se těšit na další setkání, ze kterých by se mohla stát i tradice.

P. Kociánová, ZŠ U Sýpek, Kroměříž

 

"Žonglérská dílna" Jirky Sadily je úžasná - zvládnutí i většího počtu dětí Jirkou je naprosto bezproblémové, děti jsou zcela zaujaty a poté, co let, jezdí k nám s různými aktivitami a vždy se na něj a jeho "projekty" zvědavě těšíme. Děti si mohou "ozkoušet" jednotlivé "disciplíny", bývají naprosto u vytržení! S Jirkou už spolupracujeme mnoho let a dosud jsme nebyli zklamáni. Vřele všem doporučuji!

M. Štefánková, ZŠ Křiby, Zlín

 

V utorok  13.06.2017 sme v rámci činnosti nášho školského klubu uskutočnili zážitkovo-výukový program  „Žongľovanie“. V rámci  programu sa deti oboznámili s rôznymi technikami a pomôckami potrebnými na zvládnutie žongľovania, ktoré im predviedol lektor Jiří Sadila.   Po jeho vystúpení sa  deti priamo zapojili do všetkého čo  videli. Ocenili možnosť vyskúšať si všetky žonglérske pomôcky. Tešilo ich, čo všetko zvládli  vďaka individuálnej pomoci lektora. Osobný zážitok, vyskúšanie si niečoho nového, bolo pre deti veľkým prínosom. Program deti naozaj zaujal. Boli nadšené, že si mohli sami všetko vyskúšať a podeliť sa o svoje zážitky s ostatnými. O ich spokojnosti svedčili rozžiarené očká a nadšenie s ktorým sa do všetkého púšťali.  Takto príjemné strávený čas nám zostane dlho v pamäti a to čo sme sa spoločne naučili využijeme v rámci voľnočasových aktivít v našom klube a veríme, že deti i  mimo neho.

Zuzana Vojáčková, ŠD ZŠ Slovanská, Považská Bystrica

 

Když pan Jiří Sadila přijel do naší školní družiny poprvé, nevěděli jsme, co můžeme od jeho programu "žonglování" očekávat. Dnes můžeme říci, že každou svou návštěvou, připravil pro naše děti velmi zajímavé a poutavé odpoledne. Pan Sadila měl vždy s sebou spoustu žonglovacích pomůcek a v rámci ukázek a výuky žonglování si hravě poradil i se skupinou 100 dětí. O naší spokojenosti s touto akcí svědčí i to, že společné setkání u nás v tělocvičně proběhlo letos již po páté. Velký zájem ze strany dětí byl o výrobu míčků na žonglování a koupi žonglérského nářadí do družiny. Vřele tento program doporučujeme jako smysluplné využití volného času dětí a to nejen ve školních družinách.

Hana Kukačková, vychovatelka ŠD při ZŠ T.G.M., Bystřice pod Hostýnem     

 

Program splnil naše očekávání. Dětem se moc líbil. Velmi ocenily možnost si všechny žonglérské pomůcky vyzkoušet. Taktéž kladně hodnotily závěrečné vystoupení a předvedení toho, co se naučily. Skvělé bylo i zařazení her na rozehřátí na začátku programu. Všichni jsme byli moc spokojeni. Děkujeme.

Hana Kašíková, ZŠ Jalubí

 

Program Žonglování je šitý na míru všem věkovým skupinám. Děti si mohou vybrat žonglovací pomůcky, které udržují jejich pozornost po dlouho dobu a nácvik žonglování je velmi baví. Snaží se plně soustředit a první pokusy nevzdat. V rámci dílny Sociální žonglování (práce ve skupině) děti procvičují vzájemné porozumění a připravenost naslouchat druhým. Prožívání nových pocitů při nácviku se holkám a klukům jeví jako "suprovní". Děti oceňují i to, že mohou ostatním předvést, co se během krátké doby naučily. Lektor je spolehlivý profesionál oplývající výbornými komunikačními schopnostmi. Má velkou trpělivost při vysvětlování žonglovacích postupů. Uznává snahy dětí naučit se něco nového. Děti naopak oceňují jeho pomoc. Rády by se o žonglování dověděly více a chtějí vědět, kde se mohou s lektorem setkat příště.

Mgr. Marta Holbová, pedagožka

 

Program „žonglování“ děti opravdu zaujal. Byly nadšené, že si mohly sami vyzkoušet všechny nabídnuté pomůcky. Byly také rády, že se jim dostalo individuální pomoci od lektora. Celé odpoledne si pak vyprávěly své zážitky se žonglováním a stále se vyptávaly na dostupnost kroužku a na možnost zakoupení potřebných věcí.

Marie Horáková – vedoucí školní družiny ZŠ Fryšták

 

A ještě jednou velké poděkování, skvěle jste se nám postaral o děti a hlavně jim nabídl moc hezkou alternativu trávení volného času. 🙂  Těším se na další spolupráci.

Xenie Botková, ZŠ Sportovní Uherské hradiště

Vydařená akce na ZŠ Mikoláše Alše ve Zlíně

CIRKUS v Lipníku nad Bečvou

ŽONGLÉRSKÉ DÍLNY ve Vsetíně

  ֎   Tady je prostor také pro Vaši zkušenost...